×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: Remont pasa zakończony
Na Lotnisku Chopina zakończył się remont drogi startowej DS1. Od 27 sierpnia ruch lotniczy odbywa się według standardowych procedur z wykorzystaniem dwóch dróg startowych.

Remont prowadzony od początku lipca 2010 r. polegał na wymianie nawierzchni wraz z podbudową oraz modernizacji wszystkich instalacji technicznych. Droga ma teraz większą nośność i wytrzymałość, zainstalowane zostało także nowe oświetlenie osi i krańców drogi.

W ciągu 14 miesięcy remontu lotnisko operowało wyłącznie na jednej drodze startowej. Zdaniem Andrzeja Ilków, dyrektora Biura Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych PPL, było to nowe doświadczenie, z którym służby portu doskonale sobie poradziły. – Nie było żadnych problemów, remont drogi startowej był praktycznie nieodczuwalny dla użytkowników lotniska, czyli linii lotniczych i pasażerów.

Narzekali za to mieszkańcy okolicznych osiedli, którym przeszkadzał hałas nisko przelatujących samolotów. - Codziennie odbieraliśmy po kilkanaście telefonów mieszkańców z Włoch i Bemowa, którzy byli zmęczeni natężeniem ruchu i czekali z niecierpliwością na zakończenie prac – mówi Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations.

Dyrektor Lotniska Chopina, Michał Marzec, zapowiada, że zaplanowany na 2013 r. remont dłuższej drogi startowej DS3 potrwa znacznie krócej i będzie mniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców. - Po przebudowie DS1 mamy wiele nowych doświadczeń i wniosków. Chcemy je wykorzystać w taki sposób, aby prace przy remoncie DS3 przebiegały poza sezonem urlopowym i były rozbite na kilka krótkich okresów – zapewnia Michał Marzec.

Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_cf375 - Profil
gość_cf375
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie