×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Coraz więcej czarterów w PyrzowicachZ roku na rok rośnie liczba obsługiwanych czarterów na lotnisku w Pyrzowicach. Jak wynika z danych opracowanych przez Instytut Turystyki, w pierwszej połowie tego roku podkatowicki port lotniczy osiągną prawie 19-procentowy wzrost ruchu w tym sektorze. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich lotnisk w Polsce.

Łączna liczba osób, które skorzystały z tego typu połączeń wyniosła 250 tys. Pyrzowice w statystykach wyprzedza jedynie lotnisko Fryderyka Chopina, gdzie z usług czarterowych skorzystało 539 tys. osób. W tym wypadku jednak wzrost w porównaniu do roku poprzedniego wyniósł jedynie 5,9%.

Podkatowickie lotnisko to również lider w procentowej ilości lotów czarterowych w ogólnej strukturze ruchu. Czartery stanowiły tu aż 29%, przewyższając o 13 punktów procentowych drugi w kolejności warszawski port lotniczy.
   
Najpopularniejsze kierunki czarterowe z Pyrzowic to zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku ciepłe kraje. Najczęściej wybieranymi destynacjami w ubiegłym roku okazały się Egipt, Turcja i Tunezja.

Władze lotniska przewidują, że 2011 rok będzie najlepszym w historii MPL Katowice. Według prognoz na lotnisku zostanie odprawionych ponad 2,5 mln pasażerów, w tym ponad 800 tysięcy w ruchu czarterowym.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie