×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Berlin: Nowe regulacje bagażoweLinie lotnicze Air Berlin poinformował dziś (24.8) o zmianie dotychczasowych regulacji dotyczących opłat za bagaż. Nowe zasady dotyczyć będą wszystkich rezerwacji dokonywanych od 1 września 2011 r. dotyczących lotów od 1 maja 2012 r.

Niemiecki przewoźnik rezygnuje ze stosowania zasad wagowych pozwalających na posiadanie dowolnej ilości sztuk bagażu, których łączna waga nie przekracza 20 kg. Od 1 maja obowiązywać będzie zasada  ”piece koncept”, która była do tej pory stosowana przy rejsach do USA i Kanady i polega na rozliczeniu na podstawie ilości sztuk bagażu.

W przypadku lotów w klasie ekonomicznej pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu o wadze do 23 kg. Stanowi to zwiększenie dotychczasowego limitu o 3 kg. Natomiast druga sztuka bagażu o wadze do 23 kg  będzie kosztować 50 euro za lot w jedną stronę. Jak zapowiada przewoźnik specjalne warunki będą też obowiązywać dla kolejnych sztuk bagażu.

Z większego tym razem o 2 kg bagażu  skorzystają podróżujący w klasie biznes. Począwszy od maja 2012 będą oni mogli zabrać ze sobą do dwóch sztuk bagażu po 32 kg.

Zmiany obejmą również posiadaczy srebrnych i złotych kart topbonus. Na rejsach krótko- i średniodystansowych będą oni mogli w przyszłości zabrać dwie sztuki bagażu po 23 kg. Zaś na trasach długodystansowych dwie sztuki bagażu po 32 kg.

Jeszcze bardziej skorzystają pasażerowie używający kart serwisowych topbonus. Tu maksymalna waga bagażu nie będzie mogła przekraczać 32 kg na wszystkie rodzaje lotów.

Negatywnie wprowadzenie nowych zasad odczują natomiast wszyscy, którzy będą chcieli dokonać zmiany rezerwacji lotu. Od 1 września opłata właśnie za tę usługę ulegnie znacznemu podwyższeniu.

Na trasach krótkodystansowych opłaty wzrosną z dotychczasowych 30 euro do 50 euro. Natomiast aż o 100% wzrośnie koszt zmiany rezerwacji na loty długodystansowe, który będzie wynosił 100 euro.

Zasady przewozu zwierząt i bagażu sportowego pozostaną niezmienione. W tym wypadku obowiązywać będą regulacje z lipca 2011 r.


Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie