×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bliższa współpraca Qantas i BA
Dogodniejsze połączenia oraz lepsza jakość usług lotniczych to główne cele zacieśnienia współpracy pomiędzy liniami Qantas i British Airways w ramach umowy Joint Services Agreement (JSA).

- Umocnienie współpracy z British Airways jest ważnym elementem nowej strategii Qantas International. Koncentrujemy się na zapewnieniu płynnego i komfortowego podróżowania niezależnie, która z linii lotniczych obsługuje loty z Australii do Wielkiej Brytanii -  powiedział Alan Joyce, dyrektor generalny Qantas.

Linie Qantas poinformowały, że rejsy samolotami A380 z Melbourne i Sydney do stolicy Anglii przez Singapur zostaną utrzymane. Dodatkowo przewoźnik zamierza otworzyć nowy salonik premium na międzynarodowym lotnisku Changi w Singapurze.Zacieśnienie współpracy oznacza również wzrost z 14 do 17 tygodniowo rejsów British Airways na trasie z Londynu do Hong Kongu. Natomiast w związku z dużym popytem na loty na trasie z Londynu przez Singapur do Sydney maszyny B777 zastąpią większe samoloty typu B747.

Linie mają nadzieję, że dzięki zmianom wzmocni się pozycja lotniska w Singapurze, a lotnisko w Changi stanie się najważniejszym hubem.

- Nowe podejście spowoduje mądrzejszy wykorzystanie zasobów  obu linii lotniczych, które wzmocnią swoją pozycję  na rynku w Azji,  Australii oraz Europie - dodaje Alan Joyce.Australijski przewoźnik poinformował również o planach rezygnacji z prowadzenia operacji na trasie Bangkok – Londyn oraz Hong Kong – Londyn. Natomiast BA zawiesi rejsy z Bangkoku do Sydney. Działania takie pozwolą wycofać wcześniej z eksploatacji cztery Boeingi 747-400 z floty Qantas.

Justyna Żyła
Fot. Piotr Bożykgość_cf375 - Profil
gość_cf375
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie