×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Po B747-8F czas na certyfikację B747-8IW ostatnich dniach Boeing 747-8F w wersji cargo uzyskał od amerykańskiej federacji lotnictwa (FAA) oraz europejskiego odpowiednika (EASA) certyfikat dopuszczenia do eksploatacji. W związku z tym pierwszy B747-8F zostanie dostarczony dla linii Cargolux w pierwszej połowie września. Po certyfikacji B747-8F producent z Everett zacznie się skupiać tylko i wyłącznie na certyfikacji pasażerskiej wersji nowego Jumbo Jeta - B747-8 Intercontinental.

W najbliższych dniach Boeing otrzyma od Międzynarodowej Federacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) wytyczne dotyczące separacji, jaką trzeba będzie zastosować w ruchu lotniczym wobec Boeingów B747-8I oraz B747-8F.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów, jakie zrobiliśmy. To zapowiada bardzo dobry program testowy drugiej wersji B747 - powiedział Todd Zarfos, wicedyrektor programu 747. - Ostatnio w wersji pasażerskiej zakończyliśmy testy przepływu powietrza w kabinie dla konfiguracji 467 miejsc - dodał.Producent rozpoczął testy B747-8I w marcu tego roku. Zakończenie certyfikacji ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku. Na grudzień zaplanowano pierwszą dostawę Boeinga 747-8I w wersji VIP jako 747-BBJ (Boeing Business Jet). Natomiast pierwsza dostawa B747-8 Intercontinental w konfiguracji pasażerskiej dla Lufthansy spodziewana jest w pierwszych tygodniach 2012 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie