×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Spotkanie negocjacyjne Polska - RosjaW Moskwie miało miejsce spotkanie przedstawicieli władz lotniczych Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej dotyczące umowy o komunikacji lotniczej.

Rozmowy przebiegły w dobrej atmosferze. Polska delegacja przedstawiła stronie rosyjskiej projekt zmian do Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o komunikacji lotniczej podpisanej w Kaliningradzie 26 lipca 2002 r. Strona rosyjska zadeklarowała przeanalizowanie zaproponowanych zmian i ustosunkowanie się do nich w późniejszym terminie. Jednocześnie przewodniczący delegacji rosyjskiej Oleg Demidov poinformował, że ostateczna decyzja Rządu Federacji Rosyjskiej w odniesieniu do uzgodnionej z Finlandią w lutym br. tzw. unijnej klauzuli wyznaczenia zostanie ogłoszona podczas lotniczego szczytu UE – Rosja, który odbędzie się w dniach 12-13 października 2011 r. Ostateczna decyzja rządu rosyjskiego w tej kwestii jest również istotna dla strony polskiej, która podczas ostatnich rozmów w Moskwie zaproponowała wstawienie unijnej klauzuli wyznaczenia do wspomnianej wyżej bilateralnej umowy polsko – rosyjskiej.

Ponadto podczas rozmów strona polska wyraziła zadowolenie z wyznaczenia przez stronę rosyjską nowych przewoźników do wykonywania operacji na trasach między obu państwami. Strona rosyjska zgodziła się pozytywnie rozpatrzyć włączenie do załącznika umowy nowego punktu – Krasnodar – do obsługi połączeń od sezonu lato 2012 przez przewoźnika wyznaczonego przez stronę polską.

Dodatkowo, strona polska przekazała stronie rosyjskiej plany przewoźnika wyznaczonego aktualnie przez polskie władze do obsługi połączeń między Polską a Rosją w zakresie punktów i częstotliwości, które miałyby być obsługiwane przez wspomnianego przewoźnika w przyszłości. Strony omówiły również plany rozwoju połączeń do punktów w Azji.

Na zakończenie konsultacji strona rosyjska wyraziła obawy związane z włączeniem lotnictwa do europejskiego sytemu handlu emisjami (EU ETS) i objęciem tym systemem przewoźników z państw trzecich. Strona rosyjska uznaje takie działanie za niemożliwe do zaakceptowania i rezerwuje sobie prawo zastosowania odpowiednich środków w przypadku, gdy przewoźnicy rosyjscy zostaną włączeni do EU ETS bez uprzednich uzgodnień między odpowiednimi władzami.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie