LOTOS Tank na lotnisku Chopina

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
21 stycznia 2013 15:36
3 komentarze
Reklama

Spółka LOTOS Tank, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej LOTOS, uruchomiła bezpośrednią sprzedaż paliw lotniczych na Lotnisku Chopina w Warszawie. Dzięki temu największy port lotniczy w Polsce zyskał kolejnego alternatywnego dostawcę paliw, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i efektywność jego funkcjonowania.

To duże wydarzenie i sukces LOTOSU – podkreśla Maciej Szozda, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu Grupy LOTOS S.A. – To naturalne, że jako producent i dostawca najwyżej jakości paliw chcemy być obecni na największym lotnisku w kraju. To również doskonały przyczółek do dalszej ekspansji i rozwoju bezpośrednich dostaw paliw lotniczych w całej Polsce - dodał.Uruchomienie dostaw przez drugiego dużego dostawcę paliwa jest dla lotniska Chopina ogromnie ważnym wydarzeniem. Oznacza to realną konkurencję na rynku dostaw paliwa i daje realną nadzieję na obniżenie cen, a przez to zwiększenie atrakcyjności naszego portu. Walczyliśmy o to od wielu lat i cieszymy się, że nasze starania wreszcie stają się rzeczywistością – mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.Aktualnie LOTOS tankuje w Warszawie samoloty Air France, KLM i TNT. LOTOS Tank prowadzi jednocześnie zaawansowane negocjacje z kolejnymi potencjalnymi partnerami.

Oprócz Lotniska Chopina LOTOS Tank działa również w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Spółka uruchomiła tam bazę paliwową, która obsłużyła już ponad 10 tys. samolotów.

LOTOS Tank dostarcza też paliwo do portów lotniczych we Wrocławiu i Rzeszowie, które to porty samodzielnie wykonują operacje tankowania.

Fot. Dariusz Kłosiński - Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gburian 2013-01-21 19:41   
gburian - Profil gburian
Dyr Marzec, przypisuje sukces PPL ? , skoro to prawo UE wymusiło dywersyfikację i PPL musiał sie dostosować w obawie przed karami finansowymi
gburian 2013-01-21 19:38   
gburian - Profil gburian
Proste pytanie jaka cena Lotosu, Petrolot publikuje ceny tutaj

http://www.petrolot.pl/Aviationfuel-True,1 a Lotos niestety nie zobacz link
gosc_cd828 2013-01-21 16:54   
gosc_cd828 - Profil gosc_cd828
Super...! Tylko dziś im zabrakło paliwa i nie mogli zatankować AF , musieli skorzystać z BGS-u, bo Petrolot się na AF wypiął! Super posunięcie, oby tak dalej..... Brawo dla wszystkich "inteligentnych garniaków", którzy to wymyślili.........
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama