×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOTOS Tank na lotnisku Chopina
Spółka LOTOS Tank, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej LOTOS, uruchomiła bezpośrednią sprzedaż paliw lotniczych na Lotnisku Chopina w Warszawie. Dzięki temu największy port lotniczy w Polsce zyskał kolejnego alternatywnego dostawcę paliw, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i efektywność jego funkcjonowania.

To duże wydarzenie i sukces LOTOSU – podkreśla Maciej Szozda, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu Grupy LOTOS S.A. – To naturalne, że jako producent i dostawca najwyżej jakości paliw chcemy być obecni na największym lotnisku w kraju. To również doskonały przyczółek do dalszej ekspansji i rozwoju bezpośrednich dostaw paliw lotniczych w całej Polsce - dodał.Uruchomienie dostaw przez drugiego dużego dostawcę paliwa jest dla lotniska Chopina ogromnie ważnym wydarzeniem. Oznacza to realną konkurencję na rynku dostaw paliwa i daje realną nadzieję na obniżenie cen, a przez to zwiększenie atrakcyjności naszego portu. Walczyliśmy o to od wielu lat i cieszymy się, że nasze starania wreszcie stają się rzeczywistością – mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.Aktualnie LOTOS tankuje w Warszawie samoloty Air France, KLM i TNT. LOTOS Tank prowadzi jednocześnie zaawansowane negocjacje z kolejnymi potencjalnymi partnerami.

Oprócz Lotniska Chopina LOTOS Tank działa również w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Spółka uruchomiła tam bazę paliwową, która obsłużyła już ponad 10 tys. samolotów.

LOTOS Tank dostarcza też paliwo do portów lotniczych we Wrocławiu i Rzeszowie, które to porty samodzielnie wykonują operacje tankowania.

Fot. Dariusz Kłosiński - Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie