×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOTOS Tank na lotnisku ChopinaSpółka LOTOS Tank, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej LOTOS, uruchomiła bezpośrednią sprzedaż paliw lotniczych na Lotnisku Chopina w Warszawie. Dzięki temu największy port lotniczy w Polsce zyskał kolejnego alternatywnego dostawcę paliw, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i efektywność jego funkcjonowania.

To duże wydarzenie i sukces LOTOSU – podkreśla Maciej Szozda, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu Grupy LOTOS S.A. – To naturalne, że jako producent i dostawca najwyżej jakości paliw chcemy być obecni na największym lotnisku w kraju. To również doskonały przyczółek do dalszej ekspansji i rozwoju bezpośrednich dostaw paliw lotniczych w całej Polsce - dodał.Uruchomienie dostaw przez drugiego dużego dostawcę paliwa jest dla lotniska Chopina ogromnie ważnym wydarzeniem. Oznacza to realną konkurencję na rynku dostaw paliwa i daje realną nadzieję na obniżenie cen, a przez to zwiększenie atrakcyjności naszego portu. Walczyliśmy o to od wielu lat i cieszymy się, że nasze starania wreszcie stają się rzeczywistością – mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.Aktualnie LOTOS tankuje w Warszawie samoloty Air France, KLM i TNT. LOTOS Tank prowadzi jednocześnie zaawansowane negocjacje z kolejnymi potencjalnymi partnerami.

Oprócz Lotniska Chopina LOTOS Tank działa również w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Spółka uruchomiła tam bazę paliwową, która obsłużyła już ponad 10 tys. samolotów.

LOTOS Tank dostarcza też paliwo do portów lotniczych we Wrocławiu i Rzeszowie, które to porty samodzielnie wykonują operacje tankowania.

Fot. Dariusz Kłosiński - Lotnisko Chopina

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie