×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wypadek Boeinga w KanadzieKanadyjski przewoźnik First Air potwierdził wypadek swojego Boeinga 737-200 niedaleko lotniska w Resolute Bay.

Na pokładzie znajdowało się 15 osób. Dwanaście z nich nie przeżyło wypadku, a trzy osoby, w stanie ciężkim, zostały przetransportowane do szpitala.

Boeing wykonywał lot czarterowy z Yellowknife do Resolute Bay. Ostatni kontakt z samolotem nastąpił o 12:40 czasu lokalnego około 8km od lotniska w Resolute Bay.Samolot został wyprodukowany w 1975 roku i posiadał kanadyjskie znaki rejestracyjne C-GNWN. Miał wylatane 86 tys. godzin i około 62 tys. cykli. Maszyna Boeing 737-200 napędzana była przez silniki Pratt & Whitney JT8D ze względu na kształt potocznie zwanymi cygarami.

Linia First Air specjalizuje się w operacjach łączenia miast na kanadyjskiej Arktyce. Przewoźnik pojawił się na rynku jako marka Bradley Air Services. Jej początki to szkoła lotnicza utworzona w Ottawie w 1946 roku.

Piotr Bożyk
Fot. First Airgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie