×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Certyfikacja Boeinga 787 zakończonaW sobotę (13.08) Boeing zakończył testy lotnicze wymagane do zdobycia certyfikacji dla samolotu 787-8 Dreamliner wyposażonego w silniki Rolls-Royce Trent 1000.Najnowszy model Boeinga wprowadza do branży najnowsze osiągi w zakresie oszczędności paliwa, kosztów utrzymania i ochrony środowiska dzięki wykorzystaniu nowych technologii, takich jak materiały kompozytowe, dodatkowe systemy elektroniczne, bardziej zaawansowana aerodynamika oraz osiągnięcia w dziedzinie napędu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięć tego samolotu podczas testów funkcji i niezawodności oraz operacji rozszerzonych, które przeprowadzaliśmy w ubiegłym miesiącu - powiedział Scott Fancher, wiceprezes Boeinga i dyrektor programu 787. - Dreamliner na każdym kroku udowadnia jak rewolucyjnym jest samolotem i jak dzięki niemu zmieniać się będzie rynek lotniczy - dodał.Ostatni lot testowy odbył się w poprzednią sobotę (13.08), na pokładzie samolotu testowego ZA102. Kapitan Mike Carriker, główny pilot programu 787, wylądował na lotnisku Paine Field w Everett około godziny 14 czasu lokalnego, po 90-minutowym locie, który rozpoczął się w Billings w stanie Montana.

Nagranie wideo z tego lotu można obejrzeć tutaj:Program testów dla samolotów Dreamliner wyposażonych w silniki GE oraz dla innych obszarów niezwiązanych z procesem certyfikacji będzie kontynuowany.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie