×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Jest decyzja, będą inwestycjePrzebudowa drogi startowej, dróg kołowania, przebudowa płyt postojowych, budowa nowej płyty do odladzania oraz przebudowa terminala. Dla tych ambitnych planów Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy właśnie zapaliło się zielone światło. W ubiegły czwartek (11.8) Regionalna Dyrekcja Ochrona Środowiska w Bydgoszczy wydała odpowiednią decyzje środowiskową.

- To dla nas bardzo dobra wiadomość, bo możemy w końcu przystąpić do długo oczekiwanych inwestycji. Decyzja środowiskowa to duży krok do przodu dla rozwoju lotniska - podkreśla Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Jak twierdzi prezes najważniejszym skutkiem wydania decyzji jest możliwość wyłonienia wykonawców w przetargach. A, jak zapowiadają władze portu, będzie o co walczyć.

Kwota, jaką lotnisko uzyskało z Unii Europejskiej na modernizację, to ponad 23,5 mln euro. Suma ta ma być dodatkowo powiększona o wkład własny portu lotniczego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace budowlane na lotnisku  rozpoczną się jeszcze w tym roku. Na początek planowana jest budowa terminala cargo. Przebudowany zostanie również terminal pasażerski. Mają się w nim znaleźć trzy hale odlotów, a nie dwie, jak to miało miejsce do tej pory. W planach znalazły się również m.in. przebudowa drogi startowej oraz dróg kołowania Alfa i Bravo wraz z odwodnieniem i oświetleniem drogi startowej.

- Są to szczególnie istotne inwestycje, dzięki którym podniesie się bezpieczeństwo, a także komfort podróżowania pasażerów oraz możliwości operacyjne lotniska  - dodaje Moraczewski.

Justyna Żyła

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_3e55d - Profil
gość_3e55d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie