×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways: Retrofit Boeingów 767
Linie British Airways planują wykonanie retrofitu, czyli odświeżenia kabiny pasażerskiej w 14 maszynach B767 obsługujących rejsy dalekiego i średniego zasięgu. Cała operacja rozpocznie się w pierwszym, a zakończy się w czwartym kwartale 2012 roku.

Obecnie w swojej flocie przewoźnik posiada 21 Boeingów 767. Siedem najstarszych maszyn, wyprodukowanych w latach 1990-1991, nie będzie objętych retrofitem. Zostaną wycofane z floty tuż po przylocie Boeingów 787, którego pierwsze egzemplarze BA ma otrzymać pod koniec 2012 roku.Jako ciekawostkę warto dodać, że linie British Airways mogą mieć problem ze sprzedażą swoich samolotów. Jest to spowodowane tym, że BA używa B767 z silnikami Rolls-Royce'a, które nie są zbyt popularne wśród przewoźników korzystających z tego typu samolotów. Póki co tylko linia UPS wyraziła wstępne zainteresowanie kupnem i przekonwertowaniem tych samolotów do wersji cargo, ale jak wspomnieli przedstawiciele spółki muszą zostać opracowane kalkulacje, czy pojawienie się nowego typu silnika będzie opłacalne dla przewoźnika.

Ten problem nie dotyczy samolotów naszego narodowego przewoźnika. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się ze źródła zbliżonego do firmy leasingowej, że na maszyny B767 PLL LOT, które będą opuszczać flotę po przylocie B787, w kolejce oczekuje już kilku przewoźników.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_41f1a - Profil
gość_41f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie