×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków i Szczecin: 31 tras z PoznaniaEurolot potwierdził dziś (12.8) w Poznaniu ogłoszone wczoraj połączenia ze stolicy Wielkopolski do Krakowa i Szczecina. Tym samym liczba połączeń z Poznania wzrosła do 31 i jest to najlepszy wynik w historii portu lotniczego im. Henryka Wieniawskiego.

- Z 31 połączeniami lotniczymi zajmujemy piąte miejsce w kraju. Latają oczywiście pasażerowie, nie połączenia, ale taka liczba tras też o czymś świadczy. Zajmujemy również trzecie miejsce w kraju pod względem liczby połączeń czarterowych z 20 liniami latającymi do 27 destynacji - podkreślił Grzegorz Bykowski, członek zarządu portu lotniczego Poznań-Ławica.

- Cieszymy się z nowo uruchomionych połączeń Eurolotu. Chcemy przyciągnąć ruch biznesowy, ale też turystyczny, np. do Krakowa. Liczymy, że Polacy przełamią się mentalnie i zaczną latać po kraju - dodał Bykowski, odnosząc się do nowych tras Eurolotu.Z Poznania Eurolot będzie latał do Krakowa trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki - już od 12 września. Połączenie do Szczecina wystartuje 3 października i będzie wykonywane w poniedziałki i środy.
W pierwszym tygodniu sprzedaży, która rozpoczęła się dzisiaj w południe, przewoźnik zaproponował promocję. Bilety na nowe połączenia będą dostępne w cenie 150 zł bez ograniczeń liczbowych. Promocja zakończy się w przyszły piątek o godz. 12. Eurolot utrzymuje również zniżkę w wysokości 50 proc. dla dzieci do lat 14.

- Dotrzymujemy słowa - tak jak powiedzieliśmy na początku wakacji, uruchamiając połączenia pomiędzy Gdańskiem a Krakowem i Wrocławiem, jesienią naszą siatkę wzbogacamy o kolejne połączenia - powiedział Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.

- Wierzymy, że zaprogramowana siatka będzie dogodna zarówno dla ruchu biznesowego - nieprzypadkowo połączenie do Poznania uruchamiamy w dniu inauguracji targów Polagra, jak i dla turystów, którzy chcą odkrywać odległe dotąd o wiele godzin jazdy regiony naszego kraju - dodał Dąbrowski.Rejsy na nowych trasach zostały zaplanowane dwa razy dziennie, by umożliwić pasażerom powrót tego samego dnia. Wg obecnego rozkładu będzie je obsługiwał samolot ATR-72, mieszczący 64 pasażerów. W poniedziałki i środy samolot będzie wykonywał rejs Kraków - Poznań - Szczecin, a w piątki loty z Małopolski do Szczecina będą bezpośrednie.

- Poznań od dawna potrzebował połączenia z Krakowem, jestem o tym przekonany. Jeśli będzie zapotrzebowanie, to uruchomimy loty tylko do Poznania. Liczymy na współpracę regionów i samorządów. Miasto jest tym wstępnie zainteresowane. Nie chodzi nam jednak o to, by samorządy nam dopłacały, a jedynie o to, by uczestniczyły w promocji - powiedział Jacek Balcer, dyrektor marketingu Eurolotu.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie