×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy Embraer 190 dla China SouthernWczoraj (11.8) do China Southern został dostarczony pierwszy Embraer 190. Prawnym właścicielem maszyny jest spółka leasingowa CDB China Leasing Co (CLC), która zamówiła 20 maszyn E90 (z opcjami na 10 kolejnych) dla China Southern. Samoloty będą obsługiwane przez spółkę zależną, China Southern Air Holding Xinjiang.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z odbioru naszego pierwszego Embraera 190. Wprowadzenie tych samolotów jeszcze bardziej umocni naszą firmę przy współpracy z Embraerem oraz China Southern. Niezawodne działanie samolotu zostało udowodnione przez operatorów na całym świecie. Wierzymy, że Embraer 190 przyczyni się do rozwoju China Southern Airlines, a także do rozwoju lotnictwa regionalnego w Chinach - powiedział Yu Shunming, prezes CDB Leasing.Do końca 2011 roku przewoźnik spodziewa się dostaw kolejnych siedmiu maszyn Embraer 190. Wszystkie zostaną zbazowane w mieście Urumczi, stolicy prowincji Xinjiangu. Decyzja jest podyktowana postanowieniami rządu chińskiego, które zakładają stworzenie hubu w prowincji Xinjiangu dla zachodniej części Chin.

Piotr Bożyk
Fot. Embraer Mediagość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie