Ryanair do Poznania i Łodzi

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 czerwca 2005 11:44
36 komentarzy
Reklama

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje dotyczące rozpoczęcia lotów Ryanair z Poznania i Łodzi. Tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły właśnie rozpoczęcie regularnych połączeń na trasach:
  • Łódź - Londyn Stansted codziennie od 30.10
  • Poznań - Londyn Stansted codziennie od 23.09

Obecnie Ryanair ma w swojej siatce 7 polskich miast. Najtańsze bilety można kupić już od 19 zł plus opłaty lotniskowe. Łączny koszt najtańszego biletu z Łodzi to 59,62 zł, zaś z Poznania 63,48zł.

Peter Sherrard, Dyrektor ds. Komunikacji Ryanair, powiedział dziś w Łodzi:
- Ryanair z przyjemnością ogłasza przybycie tanich połączeń lotniczych do Łodzi i Poznania. Zaledwie miesiąc po ogłoszeniu nowych tras z Bydgoszczy, Gdańska, Rzeszowa i Szczecina do Londnu stwarzamy Polakom kolejną okazję do świętowania! Nowe połączenia Ryanair z Łodzi i Poznania do Londynu w znacznym stopniu rozwiną turystykę w obu regionach. W pierwszym roku działania spodziewamy się przewieźć na obu trasach po więcej niż 100 tys. pasażerów. Duży procent tej liczby stanowić będą Brytyjscy turyści. Nasza obecność powinna stworzyć przynajmniej po 100 nowych miejsc pracy w regionach łódzkim i poznańskim. Z nadzieją patrzymy w przyszłość i wraz z władzami portów lotniczych w Łodzi i Poznaniu spodziewamy się odnieść sukces rozpoczynając loty na naszych nowych trasach.
Miasto zainwestuje w promocję połączeń 105 tys. euro. Razem z połączeniami będzie promowana Łódź, jako miasto warte odwiedzenia. Kampania promocyjna ruszy zarówno w Anglii, jak i w Polsce. - Będziemy namawiać pasażerów, żeby przesiedli się na Ryanaira i podróżowali do Londynu z Łodzi, nie z Warszawy - dodał Peter Sherrard.


O to, by Ryanair latał z Poznania, miasto i lotnisko walczyły od dwóch lat. Z negocjacji jednak nic nie wychodziło. Kiedy Ryanair ogłosił miesiąc temu loty z kolejnych 4 miast, wydawało się, że Poznań nie ma szans. Wtedy miasto za namową władz lotniska zdecydowało się podpisać list intencyjny z Wizz Air. Ustalono, że za to, iż linia wejdzie do Poznania, spółka Port Lotniczy Ławica zostanie dokapitalizowana i dzięki tym pieniądzom będzie promować jej tanie połączenia. W budżecie miasta przewidziano na ten cel 300 tys. zł. Właśnie po tym Wizz Air postanowił otworzyć połączenie z Poznania.

Paweł Cybulak

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
chris 2005-07-02 23:49   
chris - Profil chris
Jak sie placi jakis "depozyt" za kurs ktory jak mam sie domyslac ma Ci prawie gwarantowac prace to domyslnie przyjmuje to jako tzn przekret na rynku pracy. Chyba ze nie jest to depozyt a zwykla oplata za zwykly kurs podnoszacy kwalifikacje. Ale wtedy raczej powinnas juz wiedziec na co zdecydowalas sie wydac pieniadze.
gosc_mika 2005-07-02 18:50   
gosc_mika - Profil gosc_mika
czy ktoś ,coś wie na temat kursów ,ktore są organizowane we Wrocławiu ,w hotelu Gem,zostałam zakwalfikowana na taki kurs(stewrdesa),mam wpłacić 200Euro-depozyt,moze ktoś już przechodził taki kurs,proszę o pomoc
boguslavus 2005-06-24 12:43   
boguslavus - Profil boguslavus
Zastanawiam się, który z przewoźników zacznie latać między polskimi miastami. Mieszkam w Szczecinie i prędzej jest mi do Krakowa lub Warszawy niż do Londynu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama