×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sojusz Delty i AeromexicoAmerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines zainwestują 65 mln dolarów w meksykańskiego przewoźnika Aeromexico. Obydwie linie są partnerami w sojuszu Sky Team i właśnie podpisały wieloletnie porozumienie o współpracy.

Delta wykupi część akcji Aeromexico, które nie zostały przeznaczone do otwartej sprzedaży w kwietniu br. Dodatkowo amerykański przewoźnik zyska miejsce w radzie nadzorczej meksykańskiej spółki. Porozumienie musi jeszcze zostać zaakceptowane przez meksykańskie urzędy regulacyjne.

Po wejściu umowy w życie, Delta Air Lines i Aeromexico utworzą wspólną bazę obsługi technicznej (MRO) w Meksyku. Spółka na zasadzie joint-venture ma rozpocząć działalność w 2013 r. Poza obsługą floty Delty i Aeromexico nowy oddział MRO będzie też świadczył usługi innym liniom lotniczym.

Do tej pory Aeromexico wykonywało usługi MRO dla Delty. Dla floty samolotów MD-80 amerykańskiego przewoźnika meksykańska firma była wyłącznym partnerem technicznym.

Porozumienie zakłada również zwiększenie liczby lotów code-share i utworzenie wspólnego zespołu ds. obsługi klientów korporacyjnych. Przewoźnicy już wcześniej mieli podpisaną umowę o code-share'ach, wzajemnym uznawaniu programów Frequent Flyer i dostępie do lotniskowych lounge'ów.

Według słów przedstawicieli Delta Air Lines, w dłuższej perspektywie możliwe są zmiana terminali i koordynacja rozkładów, by ułatwić pasażerom korzystanie z obydwu linii.

Dominik Sipiński


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie