×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy centropłat samolotu A350XWB
Pierwszy centropłat samolotu A350 XWB został dostarczony z fabryki Airbusa w Nantes do zakładów w St. Nazaire, gdzie zostanie zamontowany w pierwszym kadłubie A350 XWB. Centropłat A350 XWB, wykonany jest w 40% z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym. Jego wymiary to 6,5 na 5,5 metra i 3,9 metra wysokości.Centropłat A350 XWB, po załadowaniu na specjalną platformę mocującą, opuścił Nantes na podkładzie barki rzecznej. Po zamontowaniu centropłatu w kadłubie A350 XWB gotowy element zostanie przetransportowany na pokładzie Belugi z St. Nazaire na nową linię montażu końcowego A350 XWB w Tuluzie.Pierwszy prelaminat kompozytowy A350 XWB położono w Nantes w grudniu 2009, co uznać można za datę narodzin tego samolotu. Największe panele centropłatu, wykonane w całości z włókna węglowego, mają powierzchnię 36 metrów kwadratowych. Są to największe jednolite elementy (monobloki) kompozytowe wyprodukowane do tej pory w Nantes.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie