×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT odracza pomoc publicznąLOT we wrześniu nie zwróci się z prośbą o drugą transzę pomocy publicznej. Wyniki spółki są lepsze, ale wsparcie z budżetu i tak będzie konieczne - przyznał prezes linii.

W rozmowie z Pasazer.com podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju Sebastian Mikosz podkreślił, że pierwotnie druga transza pomocy publicznej miała trafić do LOT-u w sierpniu. Jednak przewoźnik do tej pory się o nią nie zwrócił i na pewno nie nastąpi to we wrześniu. 

Prezes LOT-u przyznał jednak, że prawdopodobnie nie uda się uniknąć kolejnego dofinansowania z budżetu. W grudniu ubiegłego roku przewoźnik otrzymał już 400 mln zł, druga transza ma wynieść 381 mln zł. Maksymalne wsparcie może sięgnąć 1 mld zł.Wsparcie państwa udaje się odroczyć dzięki lepszym od oczekiwanych wynikom finansowym linii. W pierwszym półroczu na działalności podstawowej LOT miał wynik o 29 mln zł lepszy od zakładanego. 

Pomimo lepszych od zakładanych wyników LOT kontynuuje cięcia, zgodnie z planem restrukturyzacji przedstawionym Komisji Europejskiej. W sezonie zimowej z samej Warszawy będzie o 9 tras mniej, a redukcje obejmą także porty regionalne. 

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożykgość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie