Emirates: Pół roku działalności w Polsce

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
02 września 2013 14:00
27 komentarzy
Reklama

W ciągu sześciu miesięcy od wejścia Emirates na polski rynek, ponad 78 tysięcy pasażerów skorzystało z usług przewoźnika, a w lukach bagażowych przewieziono ponad 1700 ton towarów.

Klienci z Polski, korzystając z szybkiej i wygodnej przesiadki w Dubaju, odwiedzili dziesiątki miast na całym świecie dzięki bogatej siatce połączeń Emirates. Jednymi z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez pasażerów latających z Warszawy były Dubaj, Male, Bangkok, Szanghaj, Pekin, Seszele, Osaka, Kolombo, Singapur oraz Dżakarta.- Zaledwie pół roku obecności na polskim rynku przyniosło nam tysiące zadowolonych Klientów, którzy docenili nowe możliwości podróżowania, nowoczesny produkt oraz wysoką jakość obsługi oferowanej przez Emirates – mówi Maciej Pyrka, manager Emirates na Polskę. – Nowe połączenie, umożliwiające dotarcie do ponad 130 miast na całym świecie, a także atrakcyjne ceny biletów sprawiły, że pasażerowie z Polski zaczęli latać coraz częściej i coraz dalej - dodaje.

W uzupełnieniu do przewozów pasażerskich, w okresie luty-czerwiec, w lukach bagażowych samolotów Emirates przewieziono 1146 ton towarów z Polski oraz 614 ton towarów do Polski. Wśród towarów przywożonych do Polski znalazły się głównie farmaceutyki, elektronika, towary łatwo psujące się (nabiał, świeże i mrożone owoce, warzywa, mięso i owoce morza), sucha żywność, chemikalia i wyroby skórzane. Głównymi towarami eksportowanymi z Polski były natomiast produkty elektryczne i elektroniczne, farmaceutyki, chemikalia, samochodowe części zamienne, materiały budowlane oraz sprzęt laboratoryjny i naukowy.Świętując pół roku obecności w Polsce, Emirates przygotowały również kolejną atrakcyjną promocję na przeloty do wielu miast w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Wśród kierunków objętych ofertą specjalną znalazły się takie miasta jak Pekin, Szanghaj, Bangkok, Seul czy Delhi. Promocja w klasie biznes to 25 proc. zniżki na wszystkie kierunki w siatce połączeń przewoźnika. Pasażerowie tej klasy mogą korzystać z bezpłatnej usługi szoferskiej Emirates.

- Zainteresowanie pasażerów z Polski połączeniami Emirates przerosło nasze oczekiwania. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na nasze usługi, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie od stycznia 2014 r. Boeinga 777-300 do obsługi połączenia na trasie pomiędzy Warszawą a Dubajem. Będzie to największy rozkładowy samolot pasażerski operujący z i do Polski. Zaoferuje ponad 360 miejsc na każdym rejsie, z czego 310 w klasie ekonomicznej, 42 w klasie biznes i 12 luksusowych miejsc w klasie pierwszej - podsumowuje Pyrka.

W związku z dynamicznym rozwojem Emirates przeprowadzają również kolejną turę rekrutacji personelu pokładowego. Spotkania z kandydatami odbędą się 14 września w Warszawie, 20 września we Wrocławiu oraz 27 października w Gdańsku. Więcej informacji znajduje się na stronie Emirates Group Careers Centre.

Już wkrótce na łamach naszego portalu ukaże się wywiad z Maciejem Pyrką, managerem Emirates w Polsce.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_c0984 2013-09-04 13:15   
gosc_c0984 - Profil gosc_c0984
Do gosc_246df:

Przed pierwszym wersem odpowiedzi Emirates trzeba bylo dobrze przeczytac europejskie regulacje prawne i wnikliwie je przeanalizowac zanim sie cokolwiek zacznie pisac po internecie.
gosc_50b5e 2013-09-03 21:54   
gosc_50b5e - Profil gosc_50b5e
Klient w KAŻDEJ reklamacji kłamie i koloryzuje, dlatego spuszcza się go na drzewo.
berliner 2013-09-03 19:26   
berliner - Profil berliner
reklamacje związane z odwołaniem lotu jak najbardziej rozumiem... ale 30-60 minut opóźnienia to przecież norma, latając samolotem trzeba wziąć pod uwagę, że pogoda w drugiej części Europy może powodować opóźnienia lotów w Polsce. Swego czasu wracając do Berlina cieszyłem się, że mój samolot ma "tylko" 3h opóźnienia, następny samolot Lufthansy lecący do Berlina został odwołany z powodu warunków atmosferycznych. Nawet ogólnoeuropejskie przepisy nie przewidują żadnych rekompensat za opóźnienia do 2h. Regulują za to dokładnie kiedy pasazerowi przysługuje prawo do jakichś świadczeń / odszkodowań. Dlatego kompletnie nie rozumiem poirytowania niektórych forumowiczów
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama