×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Makula szybowcowym mistrzem świata
Jerzy Makula, kapitan i szef floty samolotów Boeing 767 w PLL LOT, został mistrzem świata w akrobacji szybowcowej. Makula zwyciężył w "królewskiej" klasie unlimited. Zawody zakończyły się wczoraj (5.8) w Toruniu.

Szybownikom nie sprzyjała pogoda. Ostatnie loty zakończyły się w piątek w godzinach przedpołudniowych. Do wieczora piloci czekali na poprawę pogody, by rozegrać kolejną, piątą konkurencję, jednak nie udało się wykonać lotów. W tej sytuacji za ostateczne uznano wyniki po lotach przedpołudniowych. Dziś w toruńskim Dworze Artusa odbyła się ceremonia medalowa.


Jerzy Makula na pikniku lotniczym w Góraszce

Jerzy Makula jest jednym z najbardziej utytułowanych pilotów szybowcowych na świecie. W swojej karierze odbył ponad 2,5 tysiąca lotów akrobacyjnych. Jest siedmiokrotnym indywidualnym mistrzem świata w akrobacji szybowcowej i ośmiokrotnym mistrzem drużynowym. Międzynarodowa Federacja Lotnicza odznaczyła go Medalem Stulecia za popularyzowanie sportów lotniczych.

Poza pracą za sterami Boeingów 767 w Locie, Makula jest też p.o. trenerem kadry narodowej w akrobacji szybowcowej. Jak podaje strona internetowa Aeroklubu Polskiego, Jerzy Makula jest członkiem Aeroklubu ROW Rybnik, ale do mistrzostw przygotowywał się w Aeroklubie Poznańskim.

Kapitanowi Makule serdecznie gratulujemy sukcesu!

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie