×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pociągiem na Okęcie w tym rokuSzybko i sprawnie. Tak właśnie już od grudnia ma wyglądać podróż z  Lotniska im. Fryderyka Chopina do centrum Warszawy. A wszystko za sprawą Szybkiej Kolei Miejskiej.

Za kilka miesięcy zakończy się budowa łącznicy na odcinku od Warszawy Służewiec do stacji pod Terminalem 2 na lotnisku. Jest to ostatni etap projektu modernizacji infrastruktury kolejowej linii nr 8 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Okęcie. 

- Obecnie na terenie budowy trwają już prace wykończeniowe. Planujemy, że pasażerowie będą mogli pojechać na Lotnisko im. Fryderyka Chopina w grudniu tego roku - mówi Robert Kuczyński, rzecznik prasowy Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK.

Jak zapowiadają przedstawicie PKP PLK, spowoduje to skrócenie podróżny miedzy portem a centrum do 20 minut.

Odcinek łącznicy na przeważającej długości przebiega pod ziemią. Tunel przy lotnisku ma 1183 metrów długości, a cała łącznica razem ze stacją - 1990 metrów. Wartość tej części inwestycji to 300 mln zł.

Linia będzie obsługiwana przez stołeczną spółkę Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Koleje Mazowieckie. Na trasie będą kursowały specjalne pociągi typu Elf.

Nowe składy będą miały ponad 100 metrów długości i siedzenia rozmieszczone jak w metrze - wzdłuż ścian. Pociągi wyposażone będą w  klimatyzację, monitoring i czujniki do liczenia pasażerów.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie