×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot: Kolejny ATR we flocieWczoraj (4.08) do Warszawy przyleciał kolejny samolot ATR dla Eurolotu. Dostawa następnej maszyny pozwala nieco optymistyczniej spoglądać w przyszłość rejsów krajowych. W ostatnich tygodniach przez zdarzenie na płycie warszawskiego lotniska, w którym uległ poważnemu uszkodzeniu ATR-72 (SP-LFH), pojawiły się wątpliwości co do wystarczającej liczebności floty Eurolotu.Nowy nabytek przewoźnika to ATR 72-202. Samolot otrzymał polskie znaki rejestracyjne SP-EFI. Maszyna została wyprodukowana w 1992 roku i od momentu dostawy latała w linii CSA (OK-XFB). Niebawem powinna pojawić się kolejna taka maszyna, która również pochodzić będzie z linii CSA (OK-XFA).

- Na razie samolot poleci na przegląd, na siatkę wejdzie już we wrześniu, obsługując głównie połączenia własne eurolot.com - powiedział nam Jacek Balcer, dyrektor marketingu i PR Eurolotu. Dodaje, że na trasie z Krakowa do Gdańska obłożenie jest niemal stuprocentowe, więc zamiana dotąd używanego ATR-a 42 na większy model jest uzasadniona.

Jeden z ATR-ów 42 o znakach rejestracyjnych SP-EDG już wkrótce otrzyma malowanie promocyjne koncernu Ringier Axel Springer, do którego należy m.in. tygodnik "Newsweek". A już w przyszłym tygodniu może zapaść decyzja o zakupie nowych samolotów do floty Eurolotu.

Piotr Bożyk
Fot. M. Petrykowski


gość_e6d33 - Profil
gość_e6d33
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie