×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


9 milionów pasażerów w pół rokuPonad 9 mln pasażerów obsłużyły polskie lotniska w pierwszym półroczu bieżącego roku. Tak wynika ze statystyk zebranych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. To o ponad 600 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Rynek przewozów pasażerskich w Polsce znajduje się obecnie w fazie odbudowy po załamaniu, do którego doszło na skutek światowego kryzysu gospodarczego.

Wielkości przewozowe zbliżają się obecnie do poziomów notowanych przed nastaniem kryzysu.

Drugi kwartał bieżącego roku przyniósł lepsze wyniki w porównaniu do przewozów zanotowanych w pierwszych trzech miesiącach.

Ilość pasażerów obsłużonych w polskich portach od kwietnia do czerwca wzrosła o 11% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Ilość operacji pasażerskich zwiększyła się natomiast o 1%.

W całej pierwszej połowie roku polskie porty lotnicze obsłużyły o 7% pasażerów więcej w porównaniu do pierwszej połowy roku 2010. Ilość operacji pasażerskich w porównywanych okresach praktycznie nie uległa zmianie. Należy również zaznaczyć, że w omawianym okresie wzrost ruchu w Warszawie był większy niż średni wzrost ruchu w portach regionalnychgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie