×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Spadek o 7,4%W lipcu Port Lotniczy Wrocław-Strachowice odprawił 184,5 tys pasażerów. To o 7,4% mniej niż w lipcu 2010 roku.

Liczba pasażerów na lotach krajowych wyniosła 18,4 tys., czyli o 10,2% mniej niż w ubiegłym roku, natomiast na lotach międzynarodowych 166,1 tys., czyli o 7,1% mniej.

 - Największą popularnością cieszyły się uruchomione w maju loty do Kopenhagi i Frankfurtu nad Menem. Od września siatkę połączeń biznesowych uzupełni Zurych, który, jak wykazały badania przeprowadzone wśród podróżnych korzystających z wrocławskiego lotniska, był jedną z trzech najbardziej oczekiwanych nowych destynacji - informuje Aleksandra Palus z biura prasowego wrocławskiego portu.

Z usług tanich przewoźników skorzystało 13,1 % pasażerów mniej niż w lipcu 2010 roku, czyli 95,8 tys. osób. Liczba pasażerów czarterowych spadła o 2,7% i wyniosła 47,7 tys.

Wzrost na poziomie 15,6% port zanotował na lotach przewoźników tradycyjnych w ruchu międzynarodowym.

 - Statystyki pokazują, że Wrocław przestaje być portem kojarzonym głównie z tanimi lotami na Wyspy Brytyjskie, i konsekwentnie umacnia swoją drugą, biznesową "nogę", poszerzając siatkę połączeń kierowanych do klientów biznesowych - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław.

Wykonanych zostało 2 367 operacji lotniczych, 0,8% mniej niż rok temu.

Od początku wrocławskie lotnisko obsłużyło 924,5 tys. pasażerów, czyli o 0,5% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.


Tomasz Wyszyński


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie