×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa: Opłata za płatność kartąGrupa Lufthansa zapowiedziała dziś (3.08) wprowadzenie dodatkowej opłaty za płatność kartami kredytowymi przy zakupie biletów.

Opłata będzie obowiązywała w przypadku rozpoczęcia podróży w jednym z sześciu państw europejskich: Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii (począwszy od 5 września) oraz Belgii, Niemczech i Szwajcarii (począwszy od 2 listopada). Będzie dotyczyła biletów wystawionych przez Austrian Airlines, bmi, Brussels Airlines, Lufthansę i Swiss International Air Lines. 

Wysokość opłaty będzie uzależniona od kraju wylotu oraz trasy podróży.

W Niemczech wyniesie ona od 5 aż do 18 euro za każdy opłacony kartą kredytową bilet. Najniższą stawkę (5 euro) przewidziano dla przelotów między portami krajowymi. Za podróż na trasie europejskiej klienci zapłacą 8 euro, zaś za bilety wystawione na trasach międzykontynentalnych 18 euro. Podobne zasady będą obowiązywać przy wylotach ze Szwajcarii (opłata wyniesie tutaj odpowiednio 6/11/22 CHF).

W przypadku wylotów z Belgii, Finlandii i Holandii opłata wyniesie 7,50 euro bez względu na trasę podróży. W Wielkiej Brytanii za zakup biletów kartą kredytową trzeba będzie zapłacić 4,50 GBP.
 
Dodatkowa opłata nie będzie pobierana w przypadku innych niż karty kredytowe form płatności za rezerwację.

Czy nowa opłata będzie wprowadzona również w Polsce?

- Obecnie nie ma planów wprowadzenia tej opłaty w Polsce. Lufthansa planuje jednak rozwijać internetowe systemy płatności. Ich używanie nie będzie wiązało się z opłatą - poinformowało biuro komunikacji korporacyjnej Lufthansy.

Marek Stusgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie