×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czartery +18%, regularny -4,5%W lipcu w porcie lotniczym Katowice w Pyrzowicach odprawiono 338 tys. pasażerów, czyli ogółem o 7,5% więcej niż w tym samym miesiącu 2010 roku. Tym samym został pobity dotychczasowy rekord polskich portów regionalnych w liczbie odprawionych pasażerów w ciągu jednego miesiąca.

W lipcu w ruchu regularnym po raz kolejny odnotowano spadek ilości pasażerów - tym razem o blisko 4,5%. Obsłużono blisko 7 tys. pasażerów mniej niż rok wcześniej.
 
Za to ruch czarterowy wzrósł o 18%. W tym segmencie ruchu odprawiono 166 694 pasażerów. 
 
Od początku stycznia do końca lipca z siatki połączeń katowickiego lotniska skorzystało 1 397 980 pasażerów. To o ponad 60 tysięcy więcej (4,6%) niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 
 
Liczba podróżnych obsłużonych w lipcu potwierdza prognozy zgodnie, z którymi w miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) z usług linii lotniczych świadczących przewozy z pyrzowickiego lotniska skorzysta ponad 670 tysięcy pasażerów. Przewiduje się, że 2011 rok będzie najlepszym w historii MPL Katowice, a na lotnisku zostanie odprawionych ponad 2,5 mln pasażerów, w tym ponad 800 tysięcy w ruchu czarterowym.

Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie