×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


NTSB zbada wypadek B737 Caribbean
Członkowie z amerykańskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) zostali wysłani do Gujany, aby zbadać wypadek Boeinga 737-800 Caribbean Airlines, który wczoraj (30.07) wypadł z pasa podczas lądowania na lotnisku w Georgetown.

Boeing 737-800 (9Y-PBM) wykonywał rejs BW 523 z Nowego Jorku (lotnisko JFK) z międzylądowaniem w Trinidadzie. Samolot wyjechał z pasa startowego podczas lądowania i przełamał się na pół. Na pokładzie samolotu znajdowało się 156 pasażerów i sześciu członków załogi.Najprawdopodobniejszą przyczyną wypadnięcia samolotu z pasa były złe warunki pogodowe, w tym słaba widoczność. W wypadku ucierpiała tylko jedna osoba i na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Samolot, który uczestniczył w zdarzeniu wyprodukowany został w 2007 roku. Napędzały go dwa silniki CFM56-7B26. Formalnym właścicielem samolotu jest firma leasingowa CIT Group. We flocie pozostaje obecnie 8 samolotów tego typu. Ostatnia maszyna B737-800 została dostarczona prosto ze Seattle, dwa dni przed wypadkiem.

Piotr Bożyk
Fot. APgość_71343 - Profil
gość_71343
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie