×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe półrocze w GdańskuPort lotniczy Gdańsk Rębiechowo podsumował pierwsze półrocze 2011 roku. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy liczba pasażerów wzrosła o 10% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Od początku roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się już ponad 1,1 miliona pasażerów. Tak dobry wynik to zasługa kilku nowych połączeń, m.in. do Rygi (airBaltic) oraz Helsinek (Finncomm Airlines).

Wszystkie linie lotnicze operujące z portu lotniczego Gdańsk odnotowały wzrost liczby odprawianych pasażerów. Lufthansa obsłużyła o 53% więcej pasażerów, Norwegian o 15%, Wizzair o 12%, LOT o 9%, Ryanair o 3% i SAS o 2%.

Największą popularnością wśród kierunków cieszą się dalej Londyn oraz Warszawa. Duży wzrost zainteresowania zanotował Sztokholm.

Obecna siatka połączeń pozwala na bezpośrednie loty z Gdańska do 14 krajów Europy na 44 trasach, na których operuje 10 przewoźników.

Współczynnik wypełnienia miejsc w samolotach odlatujących z Gdańska wyniósł 75%. 

O 18% wzrósł także ruch cargo z gdańskiego lotniska w porównaniu do pierwszego półrocza 2010 roku. 

 - Fantastyczny rozwój Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy to nie mrzonka tylko rzeczywistość. Dynamicznie rosną wyniki przewozowe, linie lotnicze otwierają nowe połączenia i zwiększają częstotliwość na już obsługiwanych, zyski Spółki rosną, a nowe inwestycje powstają, jak grzyby po deszczu. Czego można chcieć więcej? - mówi Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Anna Żuchlińskagość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie