Warszawa: "Odpowiedzialne lotnisko"

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 lipca 2011 15:42
5 komentarzy
Reklama

Lotnisko Chopina rozpoczyna kampanię informacyjną na temat Obszaru Ograniczonego Użytkowania (OOU). W internecie uruchomiona została już strona www.odpowiedzialnelotnisko.pl. Wkrótce pojawią się także plakaty, ulotki i informacje w lokalnej prasie.

Sejmik Województwa Mazowieckiego 20 czerwca przyjął uchwałę określającą granice Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla Lotniska Chopina. Uchwała nie ma jeszcze obowiązującej mocy prawnej, ale lotnisko już rozpoczyna kampanię informacyjną. Na stronie internetowej www.odpowiedzialnelotnisko.pl można zapoznać się z pełną treścią uchwały Sejmiku, a także dowiedzieć się jakie prawa nabywają na jej podstawie mieszkańcy dzielnic i miejscowości położonych w pobliżu warszawskiego lotniska.- Od kilku tygodni odbieramy telefony i maile z pytaniami na ten temat. Dlatego wychodzimy na zewnątrz i już teraz wyjaśniamy, czym jest Obszar Ograniczonego Użytkowania, jak się go tworzy i jakie konsekwencje wynikają dla mieszkańców z tytułu jego wprowadzenia – tłumaczy Iwona Zaniewska, kierownik Działu Komunikacji Lotniska Chopina.

Po opublikowaniu i uprawomocnieniu się uchwały Sejmiku rozpocznie się druga część kampanii. W Internecie pojawią się zasady, które ułatwią właścicielom budynków położonych w OOU procedurę składania wniosków, formularze dla mieszkańców, które będzie można wypełnić i złożyć do zarządzającego lotniskiem przedsiębiorstwa Porty Lotnicze w celu wykonania izolacji akustycznych.

W dzielnicach Warszawy, a także w podwarszawskich gminach wchodzących w skład OOU pojawią się również materiały informacyjne. Lotnisko planuje ponadto uruchomienie specjalnej infolinii telefonicznej dla mieszkańców Obszaru.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pprzybyl 2011-07-29 11:16   
pprzybyl - Profil pprzybyl
Czytam i nie bardzo rozumiem, czego Pan nie rozumie. To nie jest informcja o Obszarze, tylko informacja o uruchomieniu strony internetowej. Informacje o obszarze - są na stronie.
humbak 2011-07-28 21:30   
humbak - Profil humbak
Chodziło mi o to, że jest tak napiane, że nie mozna w prosty i szybki sposób zrozumiec o co chodzi.
pprzybyl 2011-07-28 18:10   
pprzybyl - Profil pprzybyl
Więcej informacji i szczegółów pojawi się na stronie po tym, jak uchwała Sejmiku się uprawomocni i Obszar Ograniczonego Użytkowania stanie się faktem.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama