×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: "Odpowiedzialne lotnisko"Lotnisko Chopina rozpoczyna kampanię informacyjną na temat Obszaru Ograniczonego Użytkowania (OOU). W internecie uruchomiona została już strona www.odpowiedzialnelotnisko.pl. Wkrótce pojawią się także plakaty, ulotki i informacje w lokalnej prasie.

Sejmik Województwa Mazowieckiego 20 czerwca przyjął uchwałę określającą granice Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla Lotniska Chopina. Uchwała nie ma jeszcze obowiązującej mocy prawnej, ale lotnisko już rozpoczyna kampanię informacyjną. Na stronie internetowej www.odpowiedzialnelotnisko.pl można zapoznać się z pełną treścią uchwały Sejmiku, a także dowiedzieć się jakie prawa nabywają na jej podstawie mieszkańcy dzielnic i miejscowości położonych w pobliżu warszawskiego lotniska.- Od kilku tygodni odbieramy telefony i maile z pytaniami na ten temat. Dlatego wychodzimy na zewnątrz i już teraz wyjaśniamy, czym jest Obszar Ograniczonego Użytkowania, jak się go tworzy i jakie konsekwencje wynikają dla mieszkańców z tytułu jego wprowadzenia – tłumaczy Iwona Zaniewska, kierownik Działu Komunikacji Lotniska Chopina.

Po opublikowaniu i uprawomocnieniu się uchwały Sejmiku rozpocznie się druga część kampanii. W Internecie pojawią się zasady, które ułatwią właścicielom budynków położonych w OOU procedurę składania wniosków, formularze dla mieszkańców, które będzie można wypełnić i złożyć do zarządzającego lotniskiem przedsiębiorstwa Porty Lotnicze w celu wykonania izolacji akustycznych.

W dzielnicach Warszawy, a także w podwarszawskich gminach wchodzących w skład OOU pojawią się również materiały informacyjne. Lotnisko planuje ponadto uruchomienie specjalnej infolinii telefonicznej dla mieszkańców Obszaru.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie