×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus przejmuje firmę Satair A/SAirbus, spółka zależna koncernu EADS i Satair A/S, duńska spółka lotnicza, zawarły umowę, zgodnie z którą Airbus zaoferuje udziałowcom spółki Satair 580 duńskich koron (DKK) w gotówce za akcję — oraz 378,66 duńskich koron za wariant subskrypcyjny. Nabycie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem publicznej dobrowolnej warunkowej oferty przetargowej, której przyjęcie zarząd spółki Satair zobowiązał się zarekomendować udziałowcom firmy. Airbus złoży ofertę za pośrednictwem spółki celowej Airbus Denmark Holding ApS, w której posiada 100% udziałów.

Kierowana przez doświadczony zarząd o udokumentowanych sukcesach spółka Satair jest należącym do sektora premium niezależnym dystrybutorem części i usług samolotowych specjalizującym się w podzespołach i materiałach eksploatacyjnych. Poprzez swoją światową sieć dystrybucyjną i regionalne biura sprzedaży Satair dostarcza części samolotowe i innowacyjne usługi szerokiej bazie klientów na całym świecie, wspierając wszystkie najważniejsze rodziny samolotów na komercyjnym rynku lotniczym. Zatrudniająca na całym świecie 360 pracowników firma spodziewa się w zakończonym 30 czerwca 2011 r. roku podatkowym 403 mln euro przychodu i 36 mln euro zysku przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków, deprecjacji oraz amortyzacji (EBITDA), równo rozłożonych pomiędzy USA, Azję i Europę.

Zwiększenie równowagi pomiędzy platformami i usługami jest kluczowym elementem strategii EADS Vision 2020. Zgodnie z nią nabycie spółki Satair umożliwi firmie Airbus rozwój działu zarządzania materiałami i stanowi okazję do opracowania nowych usług dla rynku cywilnego i rządowego przez powstałą w wyniku połączenia jednostkę. Finalizacja oferty umożliwi Airbusowi wykorzystanie własnej sieci komercyjnej oraz możliwości ofertowych i dystrybucyjnych firmy Satair do zdobycia pozycji wiodącego dostawcy usług i wsparcia technicznego dla linii lotniczych oraz dostawców usług konserwacyjnych, naprawczych i remontowych (MRO).

Satair korzysta z ugruntowanych i uprzywilejowanych relacji z dostawcami i klientami dzięki punktualności dostaw połączonej z innowacyjnością oferowanych usług. Wykorzystując znajomość branży przez firmę Airbus i swój wysoce skalowalny model operacyjny, firma Satair będzie mogła dalej rozwijać znaną na całym świecie markę jako samodzielna firma w ramach koncernu Airbus. Koordynacja z działem zarządzania materiałami spółki Airbus zapewni przemysłowi lotniczemu pełną ofertę.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie