×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trzecia droga startowa w MonachiumLotnisko w Monachium uzyskało zgodę na budowę trzeciej drogi startowej. Będzie ona równoległa do istniejących, czyli zostanie zbudowana na osi wschód-zachód. Nowa droga startowa będzie najbardziej północną ze wszystkich w Monachium. Jej długość będzie wynosiła 4 kilometry, a szerokość 60 metrów.

Ostatnią przeszkodą była zgoda rządu kraju związkowego Bawarii. Lotnisko starało się o nią od 2007 roku. Przeanalizowano ponad 30 różnych wariantów dotyczących lokalizacji nowej drogi startowej, a także możliwości przeniesienia części ruchu lotniczego na inne lotniska w pobliżu Monachium.

Nowa droga startowa pozwoli na zwiększenie liczby operacji lotniczych na godzinę z 90 do 120. Szacunki monachijskiego lotniska mówią o zapotrzebowaniu na 536 tysięcy operacji lotniczych rocznie w 2020 r. Zostały one obniżone po kryzysie w branży - w 2007 roku port lotniczy wnioskował o zgodę na ponad 600 tysięcy startów i lądowań. W 2010 r. w Monachium odbyło się niemal 390 tysięcy operacji lotniczych.

Nowa droga startowa nie będzie wykorzystywana w nocy z wyjątkiem sytuacji awaryjnych lub remontów. W ramach rozbudowy w Monachium zostanie zbudowana także nowa płyta postojowa, strażnica lotniskowa, lądowisko dla helikopterów i centrum lotnictwa ogólnego (general aviation).

Lotnisko w Monachium zarezerwowało 100 milionów euro na obniżenie poziomu hałasu i wykup działek w pobliżu planowanej drogi startowej. Budowa rozpocznie się dopiero, gdy upłynie termin składania odwołań i zażaleń na decyzję.

Dominik Sipińskigość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie