×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Iberia zamawia 8 Airbusów A330-300Dziś (26.07) Iberia, wchodząca w skład grupy IAG, oficjalnie potwierdziła i podpisała umowę na zakup ośmiu samolotów Airbus A330-300. Samoloty napędzać będą silniki General Electric (GE CF6-80E1).

- A330 jest doskonałym samolotem, zarówno pod względem komfortu, jak i osiągów operacyjnych i będzie dobrym dodatkiem do floty Iberii. Zapewni także mniejsze koszty operacyjne ze względu na niższe zużycie paliwa, a przede wszystkim zbieżność z obecną flotą daleko- oraz średniodystansową Iberii - powiedział Willie Walsh, prezes IAG.British Airways i Iberia w styczniu 2011 roku połączyły się, tworząc International Airlines Group (IAG), jedną z największych spółek lotniczych na świecie pod względem przychodów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że IAG wybrał samoloty z rodziny A330 - powiedział John Leahy, dyrektor operacyjny Airbusa. - Wybór Iberii dowodzi, że samolot A330 jest jedną z najlepszych maszyn wśród  samolotów dalekodystansowych, a to wszystko dzięki niskim kosztom eksploatacji oraz komfortu, jaki daje pasażerom - dodał.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media


gość_e6d33 - Profil
gość_e6d33
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie