×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jasionka: Nowa płyta postojowa gotowaOsiem razy większa od poprzedniej, pozwalająca na obsługę 15 samolotów w tym samym czasie. To tylko niektóre z zalet oddanej wczoraj nowej płyty, która pełni funkcję miejsca postojowego i do odladzania samolotów na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce.

W uroczystości przecięcia wstęgi wzięli udział przedstawiciele rządu, władz miasta, wykonawcy oraz zarządu państwowych portów lotniczych.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk przypomniał podczas uroczystości, że łączna suma inwestycji w Jasionce to ponad 400 mln zł. Natomiast Michał Marzec, dyrektor generalny przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze, dodał, ze nowa płyta postojowa to tylko jeden z przykładów, m.in. obok nowego terminalu oraz wieży kontrolnej, zmian na rzeszowskim lotnisku.Głównym celem budowy nowej płyty postojowej było zwiększenie przepustowości rzeszowskiego portu lotniczego. Do tej pory w jednym czasie mogły być obsługiwane tylko trzy samoloty. Władze portu zapowiadają, ze liczba ta dzięki nowej inwestycji wzrośnie nawet do piętnastu.

Realizacji projektu podjęła się firma Skanska, która w ciągu około roku wybudowała płytę postojową. Południowy fragment jej nawierzchni, który przeznaczony zostanie do odladzania samolotów, będzie pełnił jednocześnie funkcję drogi kołowania równoległej do drogi startowej.

Wartość inwestycji to ponad 35,7 mln złotych. Połowa kwoty została sfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Justyna Żyła
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie