×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


B737 z nowymi silnikami w IV kw. 2011Zamówienie 200 samolotów B737 (z opcjami na kolejnych 100) przez American Airlines przyśpieszyło ogłoszenie planów Boeinga i odpowiedź na pytanie: Co dalej z programem 737? Po ponad roku spekulacji Boeing ogłosił, że obecnie trwają prace nad B737 z nowym wariantem silnika. Producent obecnie nie przewiduje opracowania zupełnie nowego samolotu wąskokadłubowego. Jak tłumaczą przedstawiciele Boeinga, opracowanie następcy B737 będzie zależeć od sukcesu komercyjnego programu B787.Producent samolotów z Everett w czwartym kwartale tego roku planuje formalną premierę B737 z nowym wariantem silnika. Nowy-stary Boeing 737 będzie napędzany silnikiem CFM Leap-X.

Najprawdopodobniej na czele zespołu, który przygotowuje ostateczną konfigurację samolotu stoi Mike Bair, wiceprezes ds. rozwoju B737, który był pionierem starań określających kierunek przyszłego rozwoju firmy w segmencie maszyn wąskokadłubowych.Boeing musi teraz wprowadzić niezbędne zmiany do programu B737, aby zmieścić nowy, większej średnicy silnik CFM Leap-X. Nowe silniki CFM mają większą średnicę, przez co w B737 potrzebne będą zmiany m.in. podwyższenia podwozia w celu zapewnienia dodatkowego miejsca dla nowego zespołu napędowego.

Piotr Bożyk
Fot. GTF, Flightglobal


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie