×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hainan Airlines może przejąć MalevaHainan Airlines rozważa zainwestowanie w linię Malev Hungarian Airlines. Węgierski przewoźnik od dłuższego czasu ma trudną sytuację finansową. Jeśli transakcja doszłaby do skutku, Hainan Airlines byłby pierwszym chińskim przewoźnikiem, który zainwestował w europejską linię.

Zgodnie z informacjami, do których dotarł portal "Air Transport World", przewoźnicy podpisali już list intencyjny w sprawie wzajemnej współpracy i promocji. Negocjacje na temat pogłębionej współpracy i ewentualnej inwestycji mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy.

Malev Hungarian Airlines jest obecnie spółką państwową. Hainan Airlines już w 2004 roku rozważały przejęcie węgierskiej linii, ale zrezygnowały z tego kroku z uwagi na małą sieć połączeń do Europy i duże ryzyko finansowe. Kilka dni temu Chen Feng, prezes Hainan Airlines, zapowiedział, że jego firma byłaby bardziej zainteresowana budowaniem nowej linii na Węgrzech niż restrukturyzacją Malevu.

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie