Incydent na lotnisku w Warszawie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
15 lipca 2011 13:51
35 komentarzy
Reklama

Wczoraj (14.07) późnym wieczorem doszło do groźnego zderzenia na płycie Lotniska Chopina w Warszawie. Mężczyzna kierujący tzw. mulagiem (pojazdem do przewożenia przyczep z bagażami) wjechał wprost pod śmigło samolotu ATR-72 (SP-LFH). Z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. W momencie kolizji panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne: padał deszcze, a w pobliżu lotniska przechodziła burza.- Około godziny 22.30 doszło do kolizji na płycie postojowej, na którą wkołowywał samolot tuż po wylądowaniu, po locie z Wrocławia. Wjechał w niego ciągnik wózków na bagaże - powiedział Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy warszawskiego portu.

- Pojazd uderzył w śmigło przez co została zniszczona kabina kierowcy, a szkło poraniło tego kierowcę i został odwieziony do szpitala z lekkimi obrażeniami. Nikomu poza tym nic się nie stało. Samolot przez godzinę stał jeszcze w miejscu kolizji, potem został usunięty. W tej chwili nie ma już śladu po tym zdarzeniu - dodał Przybylski.- Samolot ATR-72 (SP-LFH) wykonywał rejs LO3860 z Wrocławia do Warszawy. Po lądowaniu w Warszawie samolot kołował drogą M, w trakcie którego załoga stwierdziła zderzenie. Natychmiast zostały wyłączone silniki maszyny i powiadomione odpowiednie służby lotniskowe - powiedział nam Jacek Balcer z eurolot.com.

- Okazało się że z drogi serwisowej wprost pod prawe śmigło maszyny wjechał pojazd Mulag. Podczas tego zdarzenia trzy łopaty silnika zostały wyrwane i rozrzucone w promieniu 30 metrów - dodał Balcer.Zniszczenia samolotu są dosyć poważne. Podczas zderzenia urwane zostały trzy łopaty wirnika, rozcięty został kadłub samolotu, a także częściowo przemieścił się silnik maszyny. W tej chwili samolot znajduje się w hangarach LOT AMS i przejdzie szczegółowe badania oraz przeglądy. Wczorajszy incydent został zakwalifikowany jako bardzo poważny, dlatego sprawą zajęła się już Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
humbak 2011-07-23 09:47   
humbak - Profil humbak
Ależ Polacy uwielbiają "domysły i plotki". :o)
boruta 2011-07-23 07:14   
boruta - Profil boruta
Proponuję nieco odpuścić wpisywanie domysłów i plotek, sensu w tym żadnego i prawdy
shakahl1980 2011-07-21 19:54   
shakahl1980 - Profil shakahl1980
słyszałem od znajomego pilota, że niestety Pan z Mulaga stracił pracę ( pracował podobno dopiero 3 dni ) a i załoga ATR'a ma delikatne kłopoty w związku z całym zajściem. Czas pokaże co się naprawdę wydarzyło. pzdr
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama