×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA: Testy B787 w Japonii zakończoneBoeing oraz linia All Nippon Airways (ANA) poinformowali o zakończeniu wspólnego programu przygotowania wejścia do służby Boeinga 787 Dreamliner obejmujących m.in. loty z lotniska Haneda w Tokio.W ostatnich dniach piloci ANA wraz z przedstawicielami Boeinga latali B787 na rzeczywistych trasach lotniczych w Japonii według procedur wykonywania rejsów. Podczas lotów szkoleniowych obecny był również personel pokładowy zaś na płycie postojowej naziemny. Wszystko w celu zdobycia doświadczenia w symulowanym środowisku operacyjnym.Podczas próbnych rejsów, Dreamliner wykonał loty pomiędzy Tokio i czterema lotniskami w Japonii takimi jak Osaka (Itami i Kansai), Okayama oraz Hiroszima.- Możliwość pracy naszego zespołu na tym samolocie tuż przed wejściem do służby było bardzo cennym doświadczeniem - powiedział Katsunori Shimazaki, starszy menedżer planowania linii ANA.- Nasze załogi są podekscytowane i z niecierpliwością czekają na pierwsze loty tą maszyną jeszcze w tym roku - dodał.Podczas testów zostało potwierdzonych ponad 100 procedur, które obejmowały m.in. holowanie, wypychanie,  prowadzenie kontroli urządzeń naziemnych, wykorzystujących elektroniczne dane lotu, podejmowanie działań w zakresie konserwacji maszyny oraz ustawianie samolotu na stanowisku postojowym.

- Nasze zespoły przebiegały sprawnie, samolot wykonane zgodnie z naszymi oczekiwaniami - powiedział Mike Fleming, wiceprezes Boeinga odpowiedzialny za B787.

Pierwszy Boeing 787 zostanie dostarczony linii ANA w sierpniu lub wrześniu tego roku. Swoją służbę u przewoźnika rozpocznie rejsami z lotniska Tokio Haneda do miasta Okayama lub Hiroshima.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie