×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Remonty na lotnisku ChopinaNa Lotnisku Chopina rozpoczął się remont nawierzchni płyty postojowej PPS3 oraz drogi kołowania DK-U2. Prace realizowane przez firmę Skanska potrwają do końca listopada.

Remont płyty zwiększy bezpieczeństwo naziemnego ruchu samolotów i prowadzonych tam operacji lotniczych. - Górna płyta nawierzchni płyty i drogi musiały zostać wyłączone z eksploatacji z powodu licznych spękań i utraty odpowiedniej nośności – wyjaśnia Robert Wójcik, Menedżer Projektu.

W ramach zaplanowanych prac wymieniona zostanie konstrukcja nawierzchni z betonu cementowego drogi kołowania i płyty postojowej (ok. 38,5 tys. m kw.) oraz istniejące odwodnienie liniowe kanalizacji deszczowej. Zdemontowane zostaną urządzenia oświetlenia nawigacyjnego i zlikwidowane studnie kanalizacji deszczowej. Następnie zbudowana zostanie kanalizacja kablowa oświetlenia nawigacyjnego w warstwie podbudowy zasadniczej (z montażem urządzeń) i wykona drenaż odwadniający konstrukcji nawierzchni oraz oznakowanie poziome nawierzchni.

Firma Skanska ma doświadczenie w rozbudowach i remontach na wielu lotniskach wojskowych i cywilnych w Polsce. Obecnie prowadzi prace w portach lotniczych w Jasionce, Świdniku, Łasku i Powidzu.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_e952f - Profil
gość_e952f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie