×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Samoloty Lufthansy na biopaliwoLufthansa rozpocznie w piątek testy biopaliwa w regularnych połączeniach lotniczych. Samolot Airbus 321 napędzane takim właśnie paliwem będzie latać na trasie pomiędzy Frankfurtem a Hamburgiem.

Testy mają potrwać pół roku. W tym okresie  przewiduje się, że maszyna, w której połowa paliwa używanego w jednym z dwóch silników  będzie stanowiła biopaliwo wyemituje o ok. 1,5 tys. ton mniej dwutlenku węgla niż przy zastosowaniu  tradycyjnego napędu.

Przewoźnik pragnie również zbadać jakie oddziaływanie będzie mieć alternatywne paliwo na mechanizm napędowy.

Niemieckie media poinformowały, że koszt poniesiony przez linie w związku z ekologiczną technologią wyniósł ok. 6,5 mln euro. Cześć kwoty - 2,5 mln euro została sfinansowana przez rząd niemiecki.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie