×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: Instalacja kabin dla palącychNa Lotnisku Chopina rozpoczyna się instalacja nowoczesnych kabin dla palących. Po ich uruchomieniu palacze będą mogli „puścić dymka” w czasie oczekiwania na wejście na pokład samolotu.

Dotychczas w terminalu pasażerskim na Lotnisku Chopina nie było miejsca dla palących. Papierosa można było zapalić tylko na świeżym powietrzu przed budynkiem. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa i wejściu do strefy wolnocłowej palacze musieli zwalczać ochotę na „dymka” innymi sposobami.

Decyzja o zainstalowaniu kabin dla palących wynika z sygnałów jakie do nas docierały od pasażerów. Po odprawie i wejściu do strefy zastrzeżonej nie było możliwości zapalenia papierosa. Postanowiliśmy to zmienić. Nowoczesne kabiny dla palących to jeden z elementów podnoszących komfort podróży, który jednocześnie nie narusza świata niepalących – mówi Michał Hofman, kierownik Zespołu ds. Technologii i Jakości Obsługi Pasażerów Lotniska Chopina.

Kabiny, które instaluje na lotnisku firma Palarnie.pl, wyposażone są w system wielostopniowej filtracji powietrza oraz hermetyczne popielnice. Niedopałki i smoła gromadząca się w zainstalowanych filtrach będą na bieżąco utylizowane w specjalnych ekologicznych spalarniach.

Wszystkie strony są zadowolone: palacze mają czyste i bezzapachowe miejsce do palenia, niepalącym nie przeszkadza zapach i dym, a ekologiczna utylizacja pozostałości po paleniu odciąża naturalne środowisko – mówi Maciej Nasiński, prezes firmy Palarnie.pl.

Na lotnisku ustawione zostaną trzy kabiny. Dwie duże – dla 14 osób i jedna mniejsza – dla siedmiu. Podobne kabiny funkcjonują na największych europejskich lotniskach (np. Amsterdam, Monachium), a także w polskim Sejmie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie