×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Rozbudowa terminalu ALecąc z portu lotniczego Katowice-Pyrzowice na ciasnotę w terminalu narzekać raczej nie możemy. Połączone ze sobą terminale A i B mogą w sumie odprawić 3,6 mln pasażerów rocznie czyli prawie o 1 mln więcej niż dziś korzysta z tego lotniska.

Nowszy terminal B jest przestronny i komfortowy natomiast stary A oddany do użytku w 1994 roku jest już bardzo ciasny. Problem jest o tyle poważny, że ten terminal obsługuje rejsy Non-Schengen czyli loty m.in. na Wyspy Brytyjskie, do Irlandii, a także większą część ruchu czarterowego. Szczególnie w sezonie wakacyjnym podczas wzmożonego ruchu regularnego i czarterowego robi się tłoczno. Pasażerowie skarżą się, że są takie dni, w których nie mają gdzie usiąść.Władze portu chcą zakończyć te kłopoty i postanowiły rozbudować terminal A. Ma być powiększony o dodatkowy tysiąc metrów kwadratowych. Pojawi się przeszklona fasada, a takżę nowy dach zawieszony na linach. Całość ma współgrać z nowszą częścią portu, terminalem B.

- Nie dość, że zyskamy sporo nowego miejsca dla pasażerów, to jeszcze wpuścimy do środka więcej światła. Będzie wygodniej i przyjemniej - podsumowuje Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.Obecnie lotnisko zaczęło poszukiwać wykonawcy robót. Rozbudowa ma się rozpocząć we wrześniu, a zakończyć wiosną przyszłego roku i będzie kosztować kilka milionów złotych.

GTL nie rezygnuje również z planów budowy kolejnego, trzeciego terminalu pasażerskiego, który mógłby obsłużyć kolejne 3 mln pasażerów rocznie. Projekt nowego budynku ma być gotowy na przełomie 2016 i 2017 roku, a budowa miałaby się rozpocząć dwa lata później. Budynek ma mieć 20 tys. metrów kwadratowych i będzie kosztować około 200 mln zł.

Piotr Bożyk
Fot. GTL


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie