×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tu-134 przed wypadkiem był sprawnyRosyjscy śledczy nie znaleźli żadnych dowodów awarii technicznej Tupolewa Tu-134 linii RusAir, który rozbił się 20 czerwca podczas lądowania w Petrozavodsku.

Dalszy tok śledztwa obejmuje przede wszystkim sprawdzenie sposobu wyszkolenia załogi, które budzi spore wątpliwości. Samolot w trakcie podejścia do lądowania zszedł z kursu, uderzył w drzewa oraz przeciął linie wysokiego napięcia. Nieoficjalnie się mówi, że załoga miała bardzo słabe wyszkolenie.- Informacje z  rejestratorów lotu i dokumentacji technicznej samolotu nie wykazały nieprawidłowości w pracy maszyny. Na rejestratorach nie ma żadnych oznak awarii technicznej.  Tuż przed wypadkiem wszystkie systemy pokładowe działały bez zarzutu. Silniki samolotu pracowały do momentu zderzenia maszyny z ziemią. Wszystkie zniszczenia kadłuba to efekt nadmiernego przeciążenia wynikającego z kolizji z drzewami, ziemią oraz pożarem maszyny - głosi komunikat Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK).

Prace na miejscu wypadku zostały zakończone. Obecnie odtwarzany jest zapis z czarnych skrzynek maszyny. Śledczy tylko w ten sposób będą próbowali zrekonstruować ostatnie chwile prze wypadkiem samolotu. Zbierane są również zeznania świadków, którzy widzieli zdarzenie.

Piotr Bożyk
Fot. RIA Novosti


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie