×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Germanwings podsumował półroczeTania niemiecka linia lotnicza Germanwings podsumowała wyniki za pierwsze półrocze.

 - Wyniki z pierwszych sześciu miesięcy 2011 roku są satysfakcjonujące. Wskaźnik wypełnienia miejsc w samolotach oscylował na poziomie 80% i będzie jeszcze wyższy jeśli niemiecki podatek lotniczy zostanie zlikwidowany - powiedział Andreas Engel, rzecznik prasowy linii.

Linia wyraźnie odczuwa negatywny wpływ nowego podatku. Od 1 stycznia wszystkie loty odbywające się z Niemiec są obciążone podatkiem lotniczy. Kwota podatku zależy od odległości lotniska docelowego od lotniska początkowego. Lot poniżej 2 500 km kosztuje pasażera dodatkowe 8 euro. Kwota wzrasta do 25 euro dla lotów o długości do 6 000 km i 45 euro dla tras jeszcze dłuższych.

Przewoźnik zapewnia, że połączenie z Krakowa do Stuttgartu osiąga bardzo dobre wyniki. Zainteresowaniem pasażerów cieszy się również połączenie z Krakowa do Berlina przez Stuttgart.

Jednak jedno połączenie z Polski to mało.

 - Zarząd Germanwings nie podjął jeszcze decyzji na temat nowych połączeń do Polski, jednak za kilka miesięcy być może będę miał więcej do powiedzenia - zapewnia Engel.

Tomasz Wyszyński


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie