×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


GTL wyemituje obligacjeGórnośląskie Towarzystwo Lotnicze, firma zarządzająca Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach podpisała umowę z Konsorcjum banków BRE Bank SA oraz Nordea Bank Polska SA na organizację Programu Emisji Obligacji GTL SA na łączna kwotę 215 mln zł.

Konsorcjum objęło gwarancją całość obligacji wyemitowanych w ramach Programu. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na realizacje inwestycji, na które GTL SA chce przeznaczyć około 560 mln zł. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA wyemituje obligacje długo i krótkoterminowe.

W wyniku emisji obligacji długoterminowych zostaną zgromadzone środki na sfinansowanie lub refinansowanie inwestycji w porcie w latach 2011-2017 r., w tym przede wszystkim realizację rozpoczętego Projektu pn. "Port Lotniczy w Katowicach – rozbudowa i modernizacja infrastruktury lotniskowej i portowej". W ramach tego przedsięwzięcia powstanie nowy pas startowy oraz płyta postojowa, natomiast obecna droga startowa zostanie przekształcona w drogę kołowania.

Środki pozyskane z emisji obligacji długoterminowych zostaną m.in. przeznaczone na budowę nowego hangaru technicznego, modernizację istniejącego hangaru oraz systemu odwadniającego. Celem emisji obligacji krótkoterminowych jest prefinansowanie dotacji z Unii Europejskiej w latach 2011-2015 oraz podatku VAT od poniesionych nakładów inwestycyjnych w związku z realizacją Projektu. Emisja obligacji będzie możliwa po ustanowieniu niezbędnych zabezpieczeń. Planowany termin wykupu obligacji to 31 grudnia 2021.gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie