×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czerwiec w Gdańsku na plusieW czerwcu w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo odprawionych zostało ponad  236 tys. pasażerów. Stanowi to 7% wzrost w stosunku do czerwca 2010 roku.

Od początku roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się 1 101 171 podróżnych, to o 10% więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

- Z dumą możemy powiedzieć, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy doskonale się rozwija pod każdym względem. Co miesiąc odnotowujemy wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Nasz fantastyczny (bo ok. 10%) wynik zawdzięczamy oczywiście w znacznej mierze coraz większej mobilności mieszkańców Pomorza oraz rosnącej atrakcyjności turystycznej naszego Regionu. Sami także nie spoczywamy na laurach. Cały czas pracujemy nad rozbudową siatki połączeń. Z dniem 1 lipca Gdańsk uzyskał długo oczekiwane bezpośrednie połączenie z Krakowem oraz Wrocławiem. Co roku wzrasta również liczba oferowanych połączeń czarterowych. Dynamicznie rosnącej liczbie obsługiwanych pasażerów oraz rozbudowywanej siatce połączeń musi towarzyszyć nowoczesna i pojemniejsza infrastruktura lotniskowa. W chwili obecnej realizujemy największy w historii naszego lotniska program inwestycyjny. Już w przyszłym roku oprócz doskonałych połączeń lotniczych będziemy mogli zaproponować naszym pasażerom bardzo komfortowe warunki podróżowania z naszego Lotniska - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Anna Żuchlińska


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie