×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


65 lat na trasie Warszawa - ParyżPolskie Linie Lotnicze LOT oraz Lotnisko Chopina, świętują 65. rocznicę uruchomienia połączenia na trasie Warszawa - Paryż.

Dokładnie 4 lipca 1946 roku LOT uruchomił połączenie na trasie Warszawa-Paryż. Z tej okazji w terminalu A w strefie E lotniska Chopina w dniach 5-8 lipca wszyscy podróżni będą mogli oglądać wystawę historycznych mundurów członków personelu latającego i pokładowego Polskich Linii Lotniczych LOT. Zaprezentowane stroje są nie tylko obrazem czasów, w których były obowiązującym umundurowaniem na pokładach samolotów polskiego przewoźnika, ale również przedstawiają ponad 80 - letnią lotniczą tradycję LOT-u.

Z okazji tego jubileuszu została również wydana - w oparciu o archiwalne zdjęcie - limitowana edycja kartki pocztowej, która wzbogaci kolekcję jubileuszowych pocztówek wydawanych przez LOT. Do tej pory w kolekcji ukazały się kartki związane z połączeniami zainaugurowanymi z warszawskiego lotniska do Rzymu, Frankfurtu, Sztokholmu, Kijowa i Paryża.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie