×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tibet Airlines: Pierwszy Airbus A319



Tibet Airlines, nowo powstałe chińskie linie lotnicze z siedzibą w Lhasie, odebrały swojego pierwszego Airbusa A319, stając się kolejnym operatorem Airbusa w Chinach. Samolot ten jest pierwszą z trzech, które zostały zamówione w maju 2010 roku.



Model A319 linii Tibet Airlines w konfiguracji dwóch klas może pomieścić 128 pasażerów. Do dyspozycji pasażerów jest osiem miejsc w premium i 120 w klasie ekonomicznej. Samolot napędzany jest przez silniki CFM56-5B.

Samolot będzie operował na najwyżej położonych lotniskach na świecie np. jak Ali Kunsha, które położone jest ponad 14 tys stóp nad poziomem morza (4267m) oraz latał według procedur nawigacyjnych RNP-AR (Required Navigation Performance - Authorisation Required).

Procedury RNP-AR to dziś najbardziej nowoczesne techniki nawigacji, które pozwalają na lot samolotu po określonej trasie za pomocą pokładowych systemów nawigacji oraz GPS.RNP AR jest szczególnie ważny dla operatorów, którzy mają swoje bazy na wysoko położonych lotniskach.


Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media



gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie