×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Co to za opłaty? Wyjaśniamy...Coraz częściej pasażerowie linii lotniczych gubią się w gąszczu opłat dodatkowych tanich przewoźników. W ostatnim czasie otrzymaliśmy kilkanaście zapytań odnośnie dwóch pozycji z cennika usług dodatkowych linii Wizz Air. Czytelnicy pytają o opłatę za anulowanie oraz ochronę miejsca.

Wyjaśniamy...

Opłata za anulowanie

Pasażer może odwołać swoją rezerwację na 14 dni przed datą lotu. W takim wypadku Wizz Air zwróci cenę całkowitą biletu po potrąceniu opłaty za anulowanie. Jeśli pasażer odwoła lot na mniej niż 14 dni przed datą lotu pasażerowi zostanie zwrócony całkowity koszt biletu pomniejszony o opłaty za inne usługi oraz opłatę za ochronę miejsca.
Opłata wynosi 270 zł.

Opłata za ochronę miejsca

Odprawa rozpoczyna się na 2 godziny przed godziną odlotu i kończy się na 40 minut przed godziną odlotu zgodnie z Rozkładem na lotnisku Miejsca Wylotu. W przypadku, gdy Pasażer (a) nie dopełni procedur na stanowisku odprawy do chwili jej zakończenia lub (b) nie stawi się w stanowisku odprawy lub przy bramce wejściowej w odpowiednim czasie z dowolnego powodu, jego rezerwacja zostanie anulowana przez Wizz Air, Pasażer nie zostanie przyjęty na pokład, a Wizz Air zwróci Pasażerowi Cenę Całkowitą po potrąceniu Opłat za Inne Usługi oraz Opłaty za Ochronę Miejsca. Wizz Air zaleca wykupienie ubezpieczenia pokrywającego straty spowodowane brakiem możliwości odbycia podróży lub dotarcia na lotnisko przed odprawą z jakichkolwiek powodów.
Opłata wynosi 360 zł.

Paweł Cybulakgość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie