×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ostatnia faza certyfikacji Boeinga 787
Wczoraj (27.06) Boeing rozpoczął testy funkcji i niezawodność (funkction & reliability), a także  operacji rozszerzonych (tzw. ETOPS) na B787. Jest to ostatni etap prób w locie przed całkowitą certyfikacją samolotu Dreamliner.

- Jesteśmy gotowi do tej końcowej fazy prób w locie - powiedział Scott Fancher, szef programu 787.  - Zespół stworzył solidny plan realizacji godzin i punktów wymaganych do testowania funkcji i niezawodność oraz ETOPS - dodał.Testy funkcji i niezawodność symulują normalne oraz niecodzienne operacje dla samolotu, w środowisku ruchu lotniczego. Testy ETOPS odnoszą się do rozszerzonych operacji dla samolotów o dwóch silnikach, które wykonują dłuższe loty (powyżej 60 minut) od odpowiedniego dla nich lotniska. Podczas demonstracji ETOPS sprawdza się zdolność samolotu do bezpiecznego powrotu na lotnisku po zaistnieniu różnych problemów, w tym m.in. długie zawroty na lotnisko wykonywane na jednym silniku.

Oprócz testów na B787 z silnikami Rolls-Royce, Boeing nadal prowadzi testy certyfikacyjne na 787 z silnikami General Electric.


Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_75fad - Profil
gość_75fad
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie