×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rosja wycofa Tu-134Rosja planuje przyspieszyć wycofywanie samolotów Tupolew Tu-134 z lotów komercyjnych. Decyzję spowodowała katastrofa samolotu tego typu, która miała miejsce 20.06 w Pietrozawodzku. Podczas podchodzenia do lądowania rozbiła się maszyna należąca do RusAir.

Prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew, wydał polecenie wycofania Tu-134 z lotów komercyjnych. Minister transportu, Igor Lewitin, zwołał konferencję, na której rozważał możliwe metody wykonania tej decyzji.

Obecnie we flotach rosyjskich przewoźnik lotniczych znajduje się 179 samolotów typu Tu-134. Jednak tylko około 90 jest aktywnie wykorzystywanych do obsługi połączeń. Największym użytkownikiem jest linia UTAir, która korzysta z 28 Tu-134.

Podczas konferencji w czwartek (23.06) Lewitin powiedział, że spróbuje powstrzymać dalsze przedłużanie resursów Tu-134. Minister transportu zadecydował również, że wszystkie samoloty o masie ponad 5,7 tony będą musiały mieć zamontowany system ostrzegania przed blikością terenu (GPWS). Wpłynie to głównie na stare modele samolotów Antonow An-24, Jakowlew Jak-40 oraz na Tu-134.

Dominik Sipińskigość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie