×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Dreamliner w WarszawieNajnowszy Boeing 787 Dreamliner wylądował na lotnisku Chopina w Warszawie. Około godziny 10:30 samolot przyziemił na pasie 33.Od wtorku (21.6) Dreamliner był pokazywany na salonie lotniczym Paris Air Show. Dziś rano wystartował z lotniska Le Bourget i udał się do Warszawy. Około godziny 10:15 samolot wykonał niski przelot (tzw. low-pass) na wysokości 500 stóp nad pasem 33. Po kilku minutach najnowszy Boeing wylądował i przekołował pod hangar LOT-u. Tam odbyła się oficjalna prezentacja maszyny z udziałem zaproszonych gości i mediów.

Na towarzyszącej konferencji prasowej prezes PLL LOT, Marcin Piróg, zaprezentował nowe barwy przewoźnika. Ujawniona została także kabina Dreamlinera w Locie. Samolot będzie miał konfigurację trójklasową. W klasie biznes będzie mogło podróżować osiemnastu pasażerów. Będą tam zamontowane fotele rozkładane do pozycji całkowicie leżącej. W klasie premium economy, która jest nowym produktem polskie przewoźnika, będzie 21 miejsc, a w tradycyjnej klasie ekonomicznej - 213.Piróg podkreślał, że LOT-owski Dreamliner będzie oferował nowoczesny sprzęt audio-video i specjalnie dobrane menu. Obsługą pasażerów zajmie się specjalnie przeszkolony personel pokładowy.

- Lecimy do Warszawy by potwierdzić znaczenie LOT-u dla Boeinga i dobrą współpracę między firmami. LOT będzie pierwszym odbiorcą w Europie i jest z tego powodu niezwykle istotny dla Boeinga. Nie tylko dlatego, że jest pierwszym klientem, ale także dlatego, że współpracuje z nami podczas dopracowywania maszyny w nowych regionach geograficznych - mówił nam Justin Hale z Boeinga podczas salonu Paris Air Show.Samolot, który wylądował w Warszawie, nie ma jeszcze pełnej certyfikacji. Do wykonania pozostało około 3% testów, głównie tzw. próby function and reliability, polegające na długich lotach. W kabinie znajdują się jedynie zbiorniki balastowe oraz stanowiska inżynierów. Pierwszy samolot trafi do LOT-u w kwietniu 2012 roku.

Z Warszawy Dreamliner odleci do Berlina. Air Berlin zamówiły 10 samolotów tego typu.

Dominik Sipiński
fot. Emilia Barska, Piotr Bożyk, Dominik Sipińskigość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie